Witaj

Dyskografia

Sklep

MP3

Wideo

 

Harcerski Zespół

Wokalno-Instrumentalny

 

 

Wołosatki zespół wokalno-instrumentalny o harcerskich korzeniach - powstał w 1974 roku przy okazji I Festiwalu Piosenki Turystycznej w Wołosatem. Na co dzień naszym domem rodzinnym są Kielce.

 

Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.

 

Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki.

 

Muzycznie poruszamy się w stylistyce ballady, bossanowy, bluesa, reggae, country, rock`n rolla.

 

Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał ponad 20 płyt oraz dziesięć edycji "Śpiewniczka Bieszczadniczka". Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień.

 

Po zdobyciu wszystkich możliwych nagród na Ogólnopolskich Przeglądach Piosenki Turystycznej YAPA i Bakcynalia, od 1988 roku występuje tam jedynie w charakterze zaproszonego gościa.

 

Wołosatki dopracowały się własnego, rozpoznawalnego stylu. Koncerty prezentowane w kraju i za granicą oparte są na szerokim, nie tylko turystycznym repertuarze. W innych krajach nie ma odpowiednika takiego trendu muzycznego, jaki prezentuje zespół. Nic więc dziwnego, że Wołosatki nie mieszczą się w klasycznych formach zagranicznych festiwali, wśród chórów, orkiestr, wieloosobowych zespołów wokalnych. Ale właśnie niepowtarzalność grupy w zestawieniu z innymi jest powodem licznych zaproszeń na krajowe i zagraniczne sceny.

 

Kontakt:

Zespół "Wołosatki"

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. kom.: 505 082 432

 

Kierownictwo zespołu: Stanisław Adamczak, Ryszard Pomorski - www.wolosatki.pl

 


Galeria

Jubileusze

Koncerty

Facebook

Linki

Licznik

2454902
Dzisiaj
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
16
5708
6599

Twoje IP: 34.204.198.73

Migawki 

design © JM

© 2022 Harcerski Zespół Wokalno-Instrumentalny Wołosatki